T.C. Kültür Bakanlığı “GENÇDES Programı” kapsamında “Müze Okullar Projesi” okulumuzda 20-24 Kasım 2017 tarihinde uygulandı. Proje sorumlusu Mehmet Ali Doğan’ın ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Nazan Yavuzoğlu koordinatörlüğünde, 30 Anadolu ve Fen Lisesi öğrencimiz, 10 genç ressam eşliğinde çalışmalara başladı.

Derslerine de devam eden öğrencilerimiz tüm boşluklarını değerlendirerek beş günü heyecanlı, sanat dolu geçirdi. Öğrencilerimiz, tecrübeli sanatçıların eserlerinin başlangıcından bitişine kadar geçen aşamalara tanıklık etti; sanat alanında deneyim kazandı. Okulumuz projeyi takip etmek isteyen sanatseverleri, sanatçıları misafir etti. Projenin amaçlarından biri de okulların resim koleksiyonlarına katkıda bulunmak olduğundan genç̧ ressamların eserleri okulumuzda kaldı.

24 Kasım 2017 tarihinde idari katta açılan sergide; genç ressamlarımıza, lise öğrencilerimize, plaket ve teşekkür belgeleri GÜV Okulları Kurucu Temsilcisi Sayın Abdullah Destebaşı, Okul Müdürümüz Sayın Dr.Şerife Demircioğlu ve Müdür Yardımcılarımız tarafından takdim edildi.

Projede emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz.