Çocuklarımızın hakkı olan sürdürülebilir bir dünyayı miras bırakabilmek için hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi’ ni Türkiye’de ilk uygulayan okul ‘Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları oldu.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü vesilesiyle Sıfır Atık, Atma Tasarla Sergisinde, okulun Sıfır Atık Proje Koordinatörü Fatma BALCAN, Sıfır Atık Proje Danışmanı Elif SARI ve Kurucu Temsilcisi Abdullah DESTEBAŞI eğitim platformunda kompost makinası ve geçici depolama alanı kurulumu sağlanarak yapmış oldukları proje tabanlı çalışmalarını sundular.

İsrafı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri kazanmak ve yarınlara temiz bir dünya bırakmak için geliştirilen projenin tanıtımı; öğrencilerimizin atıklardan hazırladıkları kıyafet defilesi ve sıfır atıkla ilgili drama gösterisi ile devam etti.

Program, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar AYDEMİR, Kaymakam Hüdayar Mete BUHARA,  Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa ÖZEL, TEMA Vakfı Ankara İl Temsilcisi Nevzat ÖZER, Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürü Şaban ATLI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan DEMİRCİOĞLU, Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları Kurucu Temsilcisi Abdullah DESTEBAŞI,  Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürü Dr. Şerife DEMİRCİOĞLU’nun projeye gönül verenlere plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.