BURASI GAZİ BURASI GELECEK

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları Ortaokulu olarak bilimsel, spor ve sanat alanındaki başarılarımızın yanında akademik başarılarımızla da fark yaratmaktayız.

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları olarak öğrencilerimizin bu başarıyı göstermelerinde emeği geçen tüm öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Türkiye’nin önde gelen Fen ve Anadolu liselerini kazanan öğrencilerimize ve okulumuz liselerine devam eden öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

GAZİ KOLEJİNİN TEOG BAŞARILARI

YILLARA GÖRE BAŞARILARIMIZ

 
 
TEOG Puan Ortalamaları (700 Tam Puan)
 
TEOG Tam Puan (700 Puan) Yapan Öğrenci Sayıları
 
2013-2014 I. DÖNEM 2
2013-2014 II. DÖNEM 3
2014-2015 I. DÖNEM 20
2014-2015 II. DÖNEM 4
2015-2016 I. DÖNEM 8
2015-2016 II. DÖNEM 1
2016-2017 I. DÖNEM 3
2016-2017 II. DÖNEM 29

 

2016-2017 TEOG YERLEŞTİRME PUAN ARALIĞI ÖĞRENCİ SAYISI %
500-490 45 36%
489-480 31 24%
479-450 32 25%
449…. 17 13%

2016-2017 TEOG Yerleştime Puanı hesaplamalarına göre 126 öğrencimizden 108’i ( %86) 450 ve üzeri puan almıştır. 


2016-2017 TEOG-II Başarılarımız

2016-2017 TEOG-I Başarılarımız

2015-2016 TEOG Başarılarımız

2014-2015 TEOG Başarılarımız
  • 2014-2015 Eğitim öğretim yılında toplam 136 öğrencimiz TEOG sınavlarına katılmıştır.
  • 2014-2015 TEOG yerleştirme puan ortalaması: 500 tam puan üzerinden 464,60 olarak belirlenmiştir.
  • 2014-2015 TEOG sınavı puan ortalaması: 700 tam puan üzerinden 643,50 olarak belirlenmiştir.
 
 
TÜRKİYE YÜZDELİK DİLİM BAŞARILARI
TEOG sınavı sonucunda yerleştirme puanları Türkiye geneli yüzdelik başarı dilimlerimiz:
2014-2015 Yılı 132 öğrenciden
41 öğrenci %1 lik 
19 Öğrenci %1-2 lik 
14 öğrenci %2-3 lük 
8 öğrenci %3-4 lük 
30 öğrenci %4-10 luk 

dilimde yer almıştır.
 
2013 – 2014 Eğitim ve Öğretim Yılı
Yaklaşık 1 milyon 250 bin öğrencinin girdiği TEOG sınavında Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerimizden beş öğrenci 700 tam puan almıştır. 
2013-2014 TEOG sınavı puan ortalamamız 633 olarak belirlenmiştir. 
Mezun ettiğimiz 140 öğrencimizden 48’i Türkiye geneli %1’lik dilim içinde yer almıştır.
81 öğrencimiz ilk üç tercihine yerleşmiştir
 
TEOG Yerleştirme Puan Aralığı Öğrenci Sayısı 
500-490 25 18
489-480 36 26
479-450 37 26
449….. 42 30
 
Başarı sıralamalarımızın dağılımı:
TÜRKİYE GENELİ  ÖĞRENCİ SAYISI
İlk 3000 e giren öğrenci sayısı 13
3001-5000 arası öğrenci sayısı 13
5001-10000 arası öğrenci sayısı 18
Toplam 44 kişi
TEOG Sınavına giren öğrenci sayısı 1.250.000
 
TÜRKİYE YÜZDELİK DİLİM BAŞARILARI
2013-2014 Yılı 140 öğrenciden
48 öğrenci %1 lik 
22 Öğrenci %1-2 lik 
12 öğrenci %2-3 lük 
7 öğrenci %3-4 lük 
26 öğrenci %4-10 luk 

dilimde yer almıştır.

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

- Genç Erkek Basketbol Takımı Ankara üçüncülüğü,Bölge ikinciliği,Türkiye Beşinciliği

- Genç Bayanlar Hentbol Takımı Türkiye Birinciliği

- Genç Erkekler Hentbol Takımı Ankara üçüncülüğü
 
- Küçük Kızlar Hentbol Takımı Ankara Şampiyonluğu
 
2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
 
- Uluslararası Eko Okullar Projesi -ECO SCHOOL Yeşil Bayrak Ödülü
 
- MEB Başkent Enerji Hareketi Projesi – Enerji Verimli Okul Ödülü
 
- e-Twinning Project  ( Crossing Borders Via Videos) –  1.etab- En İyi Video 3.lük Ödülü
 
                                                                                2.etab - En İyi Video 1.lik Ödülü
 
- Matematik Olimpiyatları - Birincilik - İkincilik - Jüri Özel Ödülü
 
- Türkiye Zeka Oyunları Yarışması -  Birincilik (Halit Özsoy)        
 
 
2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
 
- Türkiye Zeka Oyunları Yarışmasında 1.’lik
 
- Matematik Olimpiyatlarında 1.’lik ve 2.’lik ve jüri özel ödül,
 
- Türkiye Zeka Oy. Yarş. Mat. Fen ve Tekn. Olimpiyatı Gümüş Madalya, Bronz Madalya kazanılmıştır.
 
- Hentbol Küçük Erk. Tak. hiç yenilgi almadan Ankara ve Bölge Birincisi, Türkiye İkincisi olmuştur.
 
2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
 

- Yıldız Erkek Hentbol Takımı Ankara Birinciliği, Bölge üçüncülüğü, Nağmalup Türkiye Birinciliği

- Küçük Erkek Hentbol Takımı Ankara İkinciliği, Bölge birinciliği, Türkiye altıncılığı

- Genç Kız Veleybol Takımı Ankara ikinciliği, Samsun Bölge birinciliği

- Genç Erkek Basketbol Takımı Ankara üçüncülüğü,Bölge ikinciliği

- Geleceğe Enerjin Kalsın Projesi-  Enerji Ödülü

2009-2010 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

- Yıldız Erkek Hentbol Takımı Ankara Birinciliği, Bölge ikinciliği 

- SBS Ankara Birinciliği
- Yüzme 50 Kelebekte Ankara Üçüncülüğü
- Tenis Yıldız Erkekler Ankara dördüncülüğü
- İngilizce Geliştirme Derneği tarafından her yıl düzenlenen İngilizce Drama Yarışmasında;
- Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslar arası Cambridge ESOL sınavlarına 4–5–6–7–8. Sınıftan 118 öğrencimiz katılarak uluslar arası geçerliliği olan sertifika almaya hak kazanmıştır.
- Frankstein Oyunu İle
- En İyi Bayan Oyuncu 1. liği
- En İyi Işık 1. liği
- En İyi Makyaj 1. liği
- En İyi Ses Efekt 1. Liği

-MEB Beyaz Bayrak Projesi- Beyaz Bayrak Ödülü

2008-2009 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

- SBS Ankara İkinciliği
- Küçük Erkekler Hentbol  Takımı Türkiye Üçüncülüğü
- Küçük Erkekler Hentbol  Takımı Bölge Şampiyonluğu
- Küçük Erkekler Hentbol  Takımı Ankara Şampiyonluğu
- Satranç Turnuvası Altındağ Belediyesi Yıldızlar Turnuva Birinciliği
- Satranç Turnuvası Ankara Yaş Grupları birinci, İkinci ve üçüncülüğü
- Tenis Yıldız Erkekler Ankara İkinciliği
- Yıldız Erkek Kategorisi Eskrim-Epe İkinciliği
- Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslar arası Cambridge ESOL sınavlarına 4–5–6–7–8. Sınıftan 153 öğrencimiz katılarak uluslar arası geçerliliği olan sertifika almaya hak kazanmıştır.
- İngilizce Geliştirme Derneği tarafından her yıl düzenlenen İngilizce Drama Yarışmasında;
- The Sound of Music Oyunu ile
- En iyi Müzikal 1.liği
- En İyi Yönetici Öğretmenler 1.liği
- En İyi Ses Efektleri 1.liği
- En İyi Bayan Şarkıcı 1.liği
- En İyi Müzik 1. liği
- En İyi Set 3.lüğü

2007-2008 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

- OKS ve SBS Ankara Birinciliği
- Küçük Erkek Hentbol Takımı Ankara Şampiyonluğu
- Küçük Erkek  Hentbol Takımı Bölge Birinciliği
- Küçük Erkek Hentbol Takımı Takımı Türkiye Yedinciliği
- Yüzme Küçükler Kategorisi Türkiye Şampiyonası Türkiye İkinciliği
- Yüzme Küçükler Kategorisi Türkiye Şampiyonası Bölge Birinciliği
- Yüzme Yıldızlar Kategorisi Türkiye İkinciliği
- Uluslar arası Atatürk Çocukları Yüzme Yarışması Ankara İl Birinciliği
- Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslar arası Cambridge ESOL sınavlarına 4–5–6–7–8. Sınıftan 152 öğrencimiz katılarak uluslar arası geçerliliği olan sertifika almaya hak kazanmıştır.

 
- TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları - Matematik Dalı Bronz Madalya

 

2006-2007 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

- Milli Eğitim Bakanlığı Halk Oyunları Yarışması Ankara Birinciliği
- Milli Eğitim Bakanlığı Halk oyunları Yarışması Bölge İkinciliği
- Türkiye Yüzme Federasyonu Şampiyonası İkinciliği
- Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslar arası Cambridge ESOL sınavlarına 4–5–6–7–8. Sınıftan 130 öğrencimiz katılarak uluslar arası geçerliliği olan sertifika almaya hak kazanmıştır.
- En İyi Oyun 3.
lüğü

 

ANADOLU VE FEN LİSESİ

MUTLUYUZ, GURURLUYUZ

2016-2017

  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Matematik Dalı- Türkiye İkinciliği
  • Hong Kong PolyU Yenilikçilik ve Girişimcilik Yarışması Türkiye Birinciliği- Dünya Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Matematik Dalı- Bölge Birinciliği
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Biyoloji Dalı- Bölge Birinciliği
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Türk Dili ve Edebiyatı Dalı- Bölge İkinciliği
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Teknolojik Tasarım Dalı- Bölge İkinciliği
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Coğrafya Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Tarih Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Fizik Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Fizik Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Fizik Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Kimya Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Biyoloji Dalı- Bölge Finali
  • 48. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması Matematik Dalı- Bölge Finali

2015-2016

  • 2016 LYS

      

  • 2016 YGS ilk 1000 de  7  öğrenci 25 derece
  • 2016 YGS ilk 5000 de 20 öğrenci 87 derece
       
 
  • 47.TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bilgisayar Dalı- Bölge Birinciliği
  • 47.TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge İkinciliği
  • 47.TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge İkinciliği
  • 47.TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge Üçüncülüğü
  • TÜBİTAK 23. Ulusal Bilim Olimpiyatları-Bilgisayar Dalı- Bronz Madalya
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bilgisayar Dalı- Bölge Finali
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge Finali
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge Finali
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge Finali
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge Finali
  • 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Tarih Dalı- Bölge Finali
  • Okullararası Basketbol Genç Erkek (B) Kategorisi turnuva 2. liği
 
2014-2015

Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması 12 bin kişide %1 dilim

  •  2015 YGS Türkiye Dördüncülüğü
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Matematik Dalı- Bölge Birinciliği
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge İkinciliği
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Psikoloji Dalı- Bölge Üçüncülüğü
  •  PolyU Innovation and Enterpreneurship - Student Challenge Yarışması Türkiye Birinciliği
  •  TÜBİTAK 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları-Bilgisayar Dalı- Bronz Madalya
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Matematik Dalı- Bölge Finali
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Tarih Dalı- Bölge Finali
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Coğrafya Dalı- Bölge Finali
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge Finali
  •  46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Psikoloji Dalı- Bölge Finali
  •  8.Genç Matematikçiler Yarışması İkinciliği
  •  Başbakanlık Sermaye Piyasa Kurulunun Türkiye Geneli Kompozisyon Yarışması 2.liği
  •  İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2015 Ankara Şiir Şöleni “Şiir Okuma Yarışması”  Bölge 1.liği
  •  Uluslararası Edinburg Dükü Programı Bronz Madalya

 Bilim Kahramanları First Lego League Ankara Bölge Turnuvası

  •  Robot Tasarım Birinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Teknik” Kategorisi Ankara Birinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Bilim” Kategorisi Ankara Birinciliği

 Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Yapı” Kategorisi Ankara Birinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Sosyal Sorumluluk” Kategorisi Ankara Birinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Teknik” Kategorisi Ankara İkinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Doğaçlama” Kategorisi Ankara İkinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Sosyal Sorumluluk” Kategorisi Ankara İkinciliği

Destination Imagination- Ankara Bölge Turnuvası

  • “Bilim” Kategorisi Ankara Üçüncülüğü

Atılım Üniversitesi Liselerarası Matematik Yarışması Bölge Finali

  • TÜBİTAK 22. Ulusal Bilim Olimpiyatları-Bilgisayar Dalı- Bronz Madalya

2013-2014

  • Kanada Waterloo Üniversitesi Matematik Bölümü CEMC (Centre of Education in Maths and Computer Science) Uluslararası Cayley (10) ve Fermat (11) Matematik yarışması –DÜNYA BEŞİNCİLİĞİ
  • 45. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Tarih Dalı- Bölge Finali
  • Destination Imagination Ankara Bölge Turnuvası

“Doğaçlama” kategorisi -Ankara Birinciliği

  • Destination Imagination Ankara Bölge Turnuvası

“Yapı” kategorisi -Ankara Birinciliği

  • Destination Imagination Ankara Bölge Turnuvası

“Bilim” kategorisi -Ankara Üçüncülüğü

  • Destination Imagination Türkiye Olimpiyatları (DAT-DITurk Affiliate Tournament)

“Doğaçlama” kategorisi -Türkiye Üçüncülüğü

  • Destination Imagination Türkiye Olimpiyatları (DAT-DITurk Affiliate Tournament)

“Yapı” kategorisi -Türkiye Üçüncülüğü

  • Türkiye 18.Zeka Oyunları Yarışması Oyun 2013 (14-21 yaş kategorisi) Türkiye İkinciliği
  •  Liseler arası Okçuluk Müsabakaları-  Ankara İkinciliği/ Bireysel Oyunlarda Ankara  Birinciliği

 2012-2013

  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması  Tarih Dalı-Bölge Üçüncülüğü
  • Atılım Üniversitesi Liselerarası Matematik Yarışması 2.lik
  • Destination Imagination 2013 Bilim Kategorisi 3.lük
  • 18. Akdeniz Üniversitesi Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı-Bronz Madalya

 2011-2012

  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Coğrafya Dalı- Bölge İkinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge İkinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Biyoloji Dalı-Bölge Üçüncülüğü

 2010-2011

  • Basketbol Genç Erkekler Ankara Şampiyonu, Bölge 2.si, Türkiye Finalisti 
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Tarih Dalı-Bölge Birinciliği / Türkiye Birinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge Birinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Tarih Dalı-Bölge İkinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması  Biyoloji Dalı- Bölge Üçüncülüğü

 2009-2010

  • Basketbol Genç Erkekler Ankara Şampiyonu
  • Genç Kız Voleybol Takımı Ankara Şampiyonu, Bölge Şampiyonu ve Türkiye Üçüncüsü
  • TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Bilimsel Proje Yarışması Fizik Dalı-Bölge Birinciliği/ Türkiye Finali Teşvik Ödülü
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Biyoloji Dalı- Bölge Birinciliği / Türkiye Birinciliği / 2011 ABD- INTEL Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarında Türkiye Temsili
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Matematik Dalı- Bölge Üçüncülüğü

 2008-2009

  • Basketbol Genç Erkekler Ankara İkinciliği  Bölge İkinciliği
  • Hentbol Ankara İkinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Sosyoloji Dalı-Ankara Bölge Birinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalı- Bölge birinciliği / Türkiye Üçüncülüğü
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge İkinciliği
  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Fizik Dalı- Bölge Üçüncülüğü

2006-2007

  • TÜBİTAK Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması-Yer Bilimleri Dalı- Bölge birinciliği- Türkiye İkinciliği