8. sınıf öğrencilerimiz “20-22 Nisan 2018” tarihleri arasında Çanakkale Kültür Gezisi’ne katıldılar. Gelibolu Yarımadası’nda şehitlerimizi dualarla anarak tarihimizin önemli zamanlarından birini ruhlarında hissettiler. Öğrencilerimiz duygu ve düşüncelerini de şu sözlerle ifade ettiler:

“Öncesinde gittiğim Çanakkale'yi, arkadaşlarımla tekrar gezebilmek; vatan uğrunda kanlarını feda eden askerlerimizin savaştığı yerleri tekrar görmek çok güzeldi. Arkadaşlarımla yaşadığım bu güzel anları, seneler sonra hatırlayacağıma eminim.”

“Arkadaşlarımla gittiğim Çanakkale gezisi çok eğlenceliydi. Gezi benim için hem manevî hem sosyal öneme sahipti. Atalarımın bağımsızlığımız uğrundaki kahramanlıklarını yerinde görerek  o günleri hayal ederek öğrenme fırsatı buldum.”

“Çanakkale,Türkiye tarihi açısından son derece önemli bir şehir. Orada birçok askerimiz bizim için, vatanımız için şehit oldu. Çanakkale gezimizde bize bu olayları ve mekânları anlatan rehberimize ayrıca teşekkürler. Şehitlikleri gezerken yaşadığımız duyguların tarifi çok zor. Zannediyorum “özveri” kelimesinin gerçek anlamını ben Çanakkale Şehitliğinde öğrendim. Arkadaşlarımın bayrağımızı dalgalandırdığı anlar çok duygulandım. Bu gezi benim için özeldi.”