30.05.2019 Perşembe günü Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Anadolu ve Fen Lisesinden mezun olan öğrencilerimiz için 20. yıla yakışan bir mezuniyet töreni düzenlendi.

Okul Kurucu Temsilcimiz Sayın Abdullah Destebaşı, davetlilere hitaben yaptığı konuşmada öğrencilerin okullarından aldıkları bilgiyle ve edindikleri birikimle hayattaki amaçlarına kolayca ulaşabileceklerini söyledi.

Mezuniyetin hayata adım atma sürecinde bir sonuç değil; yeni bir başlangıç olduğunu vurgulayan Okul Müdürümüz Sayın Dr. Şerife Demircioğlu öğrencilerimizin geleceğinin mutluluk ve güzelliklerle dolu olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından mezun öğrenciler tarafından, seneye mezun olacak öğrencilere bayrak ve flama devir teslim töreni icra edildi.

Okul birincisi olan mezun öğrencilerin kütüğe, isimlerinin yazılı olduğu mezuniyet tabelasını çakmaları ve konuşmalarını yapmalarının ardından, diğer öğrencilerin öğretmenlerinden diploma almalarıyla tören devam etti.

Dört yıl boyunca ulusal ve uluslararası yarışmalarda ve etkinliklerde başarı kazanan öğrencilerimize başarı sertifikaları verildi.

IB flama tesliminin ardından IB mezunlarımıza küçük sınıflardaki IB öğrencilerinin çiçek hediye etmeleri, törenin güzel bir anısı olarak hatıralarda yerini aldı.

Öğrencilerimizin “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” ve “Gençliğin Atatürk’e Cevabı”nı okumalarının ardından keplerini havaya atmalarıyla program sona erdi.

Yolunuz Bahtınız Açık Olsun Gazili Gençler!