Dilek… Bir istektir en yalın haliyle… Oysaki ne derin anlamlar barındırır içinde. Birbirine bağlar birçok insani duyguyu. Kardeşlik gibi, bilinmek gibi, umursanmak gibi, varlığının farkında olunmak gibi…
İşte bu duyguların her birine karşılık gelecek bireyler yetişir Gazi Üniversitesi Vakfı Ortaokulu’nda. Görmedikleri arkadaşlarının hayatlarına dokunabilmek, senin farkındayım diyebilmek, kardeşlik ve yardımlaşmak gibi kültürümüze ait değerleri ayakta tutabilmek için sıraya giren gönlü güzel öğrencilerimiz vardır bizim.
Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu olarak Şehit Bülent Albayrak İlkokulu ve Yeşilkent İlkokulu öğrencilerinin dileklerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Yardımlaşma ve dayanışma farkındalığı kazanan öğrencilerimiz büyük sevinç ve mutluluk yaşadılar. Velilerimizin ve öğrencilerimizin desteğiyle topladığımız “DİLEK AĞACI” hediyelerini 230 öğrenciye ulaştırdık. 
Bu güzel anlamlı projeyi yürüten PDR birimimize, duyarlılık gösterip destek veren tüm velilerimize ve sevgili öğrencilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz.